Anketa

Máte dostatok informácií o nás a našich riešeniach ?

Aktuality / DSL sa od pondelka bude zrýchľovať na západe SR

DSL sa od pondelka bude zrýchľovať na západe SR

23. 6. 2012

Slovak Telekom pokračuje so zrýchľovaním svojej DSL siete. Počas najbližších dvoch týždňov bude zvyšovanie rýchlosti pripojenia prebiehať okresoch Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov a Trenčín.


TIP: Telekom čoskoro zrýchli ADSL. Na 5 až 20 Mbit/s

Zrýchľovanie DSL do 24. júna prebieha aj v okresoch Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovký Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín a Žilina.

Do 1. 7. by mal Telekom podľa harmonogramu zrýchliť pripojenie aj v týchto lokalitách:Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom
 

Ako sme už informovali, zvyšovanie rýchlosti bude prebiehať automaticky a počas tohto procesu sa môžu objaviť krátke výpadky na jednu minútu, vo výnimočných prípadoch až na päť minút. V takom prípade treba vyčkať na automatickú synchronizáciu modemu alebo routera. Pre dosiahnutie zvýšenej rýchlosti nebude potrebný žiadny zásah zo strany používateľa.
Reálne vzdialenosti, do ktorých budú rýchlosti možné, preverí firma „v pilotnej prevádzke.“ Či ide o obdobie od júna alebo sa vyššie rýchlosti budú testovať aj skôr, zatiaľ nie je jasné.
GetThumbNail-aspx.jpg

Zrýchľovanie sa týka všetkých existujúcich zákazníkov Telekomu a to bez zmeny ceny jednotlivých programov. Noví zákazníci, ktorí si službu zriadia po 1. júni, budú mať nové rýchlosti dostupné hneď po zriadení.

Zvyšovanie rýchlosti rovnako už potvrdili aj alternatívni operátori GTS, Orange a Slovanet, pričom GTS a Orange potvrdili nové rýchlosti programov aj skutočnosť, že k zvýšeniu rýchlosti príde bez zmeny ceny.

V prípade programov Telekomu sa programom Turbo 1, 2 Mini a 2 zvýši rýchlosť sťahovania z 2 na 5 Mbps, programu Turbo 3 zo 6 respektíve 3.5 na 10 Mbps a programu Turbo 4 z 12 na 20 Mbps. Rovnako sa zvyšujú aj rýchlosti programov Turbo Solo.

U GTS zrýchlia ADSL Smart a ADSL Rapid z 2 Mbps / 384 Kbps na 5 Mbps / 512 Kbps, ADSL Rapid Plus z 3.5 Mbps / 512 Kbps na 10 Mbps / 512 Kbps.

Orange zvýši rýchlosť 3 Mbps na 5 Mbps, 6 Mbps na 10 Mbps, 9 Mbps na 15 Mbps a 12 Mbps na 20 Mbps.

 

© 2011. KAnet. All rights reserved. Mapa stránky | Powered by Kentico CMS for ASP.NET